filtracja zanieczyszczeń w oczyszczaczu sharp

Najlepszy oczyszczacz powietrza – Sharp KC-D60EUW

Najnowszy model oczyszczacza powietrza Sharp – KC-D60EUW to urządzenie, które doskonale oczyszczacza powietrze z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Jest przy tym także wyjątkowo ergonomiczne. Dodatkowo zyskał wiele ulepszeń designerskich, dzięki czemu prezentuje się bardzo dobrze. Sprawdź czym różni się najnowszy model od swojego poprzednika.

Oczyszczacz Sharp KC-D60EUW

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D60EUW został wyposażony w czujniki kurzu oraz brzydkiego zapachu, dzięki czemu jest w stanie samodzielnie uruchomić odpowiedni program czyszczenia powietrza. Jednakże na tym nie kończy się lista ulepszeń i modyfikacji, które sprawiają, że urządzenie to doskonale sprawdzi się w naszym domu.

Funkcjonalności i budowa oczyszczacza Sharp

  • Wydłużony okres wymiany filtrów do 10 lat – to z pewnością ważna informacja dla wszystkich osób, które szukają urządzenia trwałego, które będzie im służyć przez długie lata. Powstaje jednak pytanie, czy okres trwałości 10 lat jest tylko chwytem marketingowym? Aby odpowiedzieć na to pytanie warto sprawdzić, dla jakiego poziomu zanieczyszczeń filtry są w stanie wytrzymać 10 lat jednocześnie skutecznie eliminując zanieczyszczenia powietrza. Otóż producent wskazuje, że wytrzymałość 10 lat jest adekwatna dla zanieczyszczenia na poziomie 10 papierosów dziennie. Niestety poziom zanieczyszczeń w Polsce w okresie grzewczym przy podniesionych alarmach powietrza jest przynajmniej trzy razy wyższy… co w ostateczności oznacza, że wytrzymałość filtrów jest ok trzykrotnie niższa. A zatem jeżeli chcemy, aby nasz oczyszczacz skutecznie eliminował ponad 99% zanieczyszczeń z naszego powietrza, musimy częściej wymieniać filtry.

filtracja zanieczyszczeń w oczyszczaczu sharp

Oczyszczacz Sharp KC-D60EUW

  • Obrotowe kółka – nowy model oczyszczacza Sharp został wyposażony w obrotowe kółka, które sprawiają, że oczyszczacz można z łatwością przenosić pomiędzy pomieszczeniami. Jest to bardzo praktyczna zmiana, ponieważ sam oczyszczacz jest dedykowany do pomieszczenia o powierzchni ok 48m2. Dzięki obrotowym kółkom możemy z łatwością przenosić oczyszczacz w ciągu dnia do pomieszczeń, w których akurat przebywamy, przykładowo: w ciągu dnia oczyszczacz może znajdować się w salonie, a w nocy w sypialni.
  • Blokada panelu sterowania – tę funkcję z radością przyjmie każdy rodzic, który zakupił oczyszczacz z myślą o zdrowiu swojej rodziny. Oczyszczacze powietrza ze względu na swoją wielkość znajdują się najczęściej na podłodze. Tym samym stanowią łatwy cel dla maluchów biegających i bawiących się wszystkimi sprzętami znajdującymi się w ich zasięgu wzroku i rąk. Blokada rodzicielska pozwoli na ustawienie optymalnych ustawień urządzenia, dzięki czemu oczyszczacz będzie działał niezawodnie i bez ryzyka wyrządzenia jakiejkolwiek szkody maluchowi.
  • Funkcja „Pollen” – specjalny ukłon w stronę alergików, dla których okres pylenia traw i innych roślin staje się ogromną udręką. Funkcja Pollen pozwala na dokładny monitoring i neutralizację pyłków roślinnych znajdujących się w powietrzu. Sam oczyszczacz wyposażony jest w technologię Plasmacluster, która gwarantuje doskonałą jonizację powietrza.
  • Niski poziom hałasu – Urządzenie Sharpa wyróżnia się na tle swoich konkurentów bardzo cichą pracą. Mając na uwadze zastosowanie samego urządzenia, jego konstruktorzy zadbali o to, aby oczyszczacz mógł pracować nieustannie, niezależnie od tego czy oglądamy telewizję, czy też śpimy lub chcemy skoncentrować się na pracy.
  • Nowy zbiornik na wodę – w porównaniu do swojego poprzednika, oczyszczacz sharp posiada nowy, udoskonalony zbiornik na wodę, który pomieści aż 4 litry wody. Nowy zbiornik posiada uchwyt, który jednocześnie stanowi także stojak. Dodatkowo powiększony wlew jest bardzo praktyczny, zwłaszcza gdy napełniamy zbiornik kostkami lodu.

Czy warto zainwestować w oczyszczacz Sharpa?

Mając na uwadze wszystkie powyższe modyfikacje, z pewnością można stwierdzić, że wszystkie zmiany wykonane w oczyszczaczu Sharp KC-D60EUW były wykonane w celu zwiększenia jego ergonomii i użyteczności. Dzięki wprowadzonym zmianom oczyszczacz jeszcze lepiej i wygodniej będzie służył wszystkim jego właścicielom, zapewniając zdrowe i świeże powietrze w pomieszczeniach, w których przebywamy.