elegancka męska koszula

Fasony męskich koszul

Moda dziś jest pojęciem względnym. Już nie tylko kobiety ale także mężczyźni chcą być dobrze ubrani. Coraz więcej dojrzałych mężczyzn stawia na przemyślane stylizacje tym bardziej jeśli wybór tyczy się ważnych okazji. Dobrze skrojony garnitur, skórzane buty, zegarek budują obraz idealnego, eleganckiego dżentelmena. Nie należy zapominać o równie ważnej koszuli, która jest głównym fundamentem tego gustownego look’u. Jednak jej odpowiedni wybór może wiązać się z niemałymi komplikacjami. Dlatego w niniejszym artykule pojawi się wiedza niezbędna i podstawowa zarazem, którą każdy szanujący się pan albo przynajmniej szanująca swojego pana pani, powinni znać.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar koszuli?

Wybór z pozoru banalny acz wymagający. Kiedy raz opanuje się tę sztukę, każdy kolejny zakup będzie szybki i trafiony czyli taki jak faceci lubią najbardziej.
Bez wątpienia nie należy pomijać ważnej kwestii kołnierzyka. Już od niego zaczyna się cały ambaras…Tutaj należy wcielić w życie jedną prostą regułę: kołnierzyk musi przylegać do ciała w taki sposób by swobodnie włożyć palec między szyję a otaczający ją materiał. Jak można wnioskować obwód kołnierzyka równa się obwodowi szyi powiększonemu o szerokość palca.
Kolejnym ważnym czynnikiem jest wzrost. Koszula powinna być tak długa by bez trudności można było swobodnie włożyć ją w spodnie. Nikt nie chce by ubranie w jakikolwiek sposób krępowały ruchy, dlatego mierząc koszulę warto podnieść ręce do góry bądź zrobić skłon w celu sprawdzenia czy ta czasem niesfornie próbuje wydostać się ze spodni. Z tego względu jej długość jest niezmiernie ważna. Uważać jednak trzeba na to by nie przesadzić w drugą stronę. Mianowicie niepożądane warstwy materiału również nie prezentują się dobrze.
Ostatnim już aspektem są mankiety. Potrzebna będzie miara – mierzymy odległość od nadgarstka do ramienia. Trzymając się zasad rękaw powinien sięgać za nadgarstek i wystawać mniej więcej centymetr spod marynarki.
Ot cały rytuał! Gdy zakup dokonywany jest w salonie warto skorzystać z porad profesjonalistów, wtedy gwarancja kunsztowności jest więcej niż pewna.

Fasony koszul męskich

Przy wyborze koszuli znaczące jest sklasyfikowanie swoich preferencji co do fasonu. Wyróżniamy tutaj dwa sztandarowe gatunki:

  1. Koszule regular (classic) – jak sama nazwa wskazuje jest klasycznym, prostym typem, bez wcięcia w tali, luźny krój. Ten typ koszuli stawia na wygodę noszącego, jednak nie wyklucza tego, że odpowiednio dobrana prezentuje się całkiem dobrze.
  2. Koszule slim (modern fit, fashion fit) – tutaj również nazwa sugeruje z jakim krojem mamy styczność. Dopasowana, subtelnie wcięta w tali, dziś króluje w garderobach młodych panów. Typ ten podkreśla sylwetkę więc z tego względu nie leży dobrze na wszystkich. Acz dobrze zbudowany mężczyzna, w tym fasonie, będzie prezentował się obiecująco.

Na pytanie, który z modeli jest obecnie bardziej na topie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wybór nie powinien być zależny od wieku, tego co wypada co nie. Należy pamiętać, że trzeba się samemu czuć dobrze, a wtedy i wygląd zewnętrzny zyska na wartości. Powinno się stawiać na jakość koszuli – mniej znaczy więcej – lepiej jedna perełka niż dziesięć marnej jakości zastępników. Liczy się również osobowość, o której należy pamiętać szczególnie jeśli chodzi o kolor czy wzór koszuli.

Panowie! Nie ma nic bardziej pociągającego od mężczyzny w trafnie dobranej koszuli. Noście je nie tylko od święta, ale również na co dzień, a świat z pewnością stanie się piękniejszy.