Projekt 3D nowoczesnej łazienki

Trendy w wyposażeniu łazienek

Chciałbyś mieć nowoczesną łazienkę? Atrakcyjne aranżacje, modne wzory, nowoczesne materiały, a także nietypowe rozwiązania to czynniki, które sprawią, że Twoja łazienka może zachwycać nowoczesnym designem. Zobacz na jakie trendy warto zwrócić uwagę w tym sezonie, a także gdzie możesz znaleźć wsparcie przy projektowaniu swojej łazienki.

4 trendy w projektowaniu łazienek

Aby pomóc Ci cieszyć się atrakcyjnym designem łazienki, prezentujemy 4 ciekawe trendy w projektowaniu i wyposażeniu łazienek.

1.      Styl minimalistyczny w łazience

Wielbiciele minimalistycznego designu mogą w pełni zastosować ten styl przy projektowaniu swojej łazienki. Oszczędne wykorzystanie przestrzeni może przełożyć się na uzyskanie efektu przestronności. Zaprojektowanie łazienki w stylu minimalistycznym jest bardzo wymagające, ponieważ wszystkie elementy wyposażenia muszą idealnie do siebie pasować. Odpowiednia gra kolorami oraz oświetleniem pozwala osiągnąć efekt świeżości łazienki i umożliwia zaakcentowanie wybranych przestrzeni. Przejawem minimalistycznego stylu są oszczędne w formie meble łazienkowe. Od dłuższego czasu dużą popularnością cieszą się meble w kolorystyce biały połysk i szary mat w formach zbliżonych do prostych prostokątnych kształtów.  Naturalną ozdobą przestrzeni może być duże lustro, które szczególnie polecane jest w małych przestrzeniach.

2.      Salon łazienkowy zamiast tradycyjnej łazienki

Właściciele większych powierzchni łazienkowych mogą sobie pozwolić na odrobinę luksusu. Duża wanna wolnostojąca to nie tylko praktyczny element łazienki, ale także jej atrakcyjna ozdoba. Do łask powracają wanny wolnostojące, które można umiejscowić nawet w centralnej części łazienki. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest podział łazienki na strefę mokrą oraz suchą.  Dzięki temu uzyskujemy bardzo dobrą organizację przestrzeni oraz wygodę jej użytkowania. Ważne jest aby w dużych przestrzeniach znalazły się odpowiednio dobrane meble łazienkowe. Dużą popularnością cieszą się szafki podwieszane pod blaty, na których umieszczamy umywalki nablatowe bądź wpuszczane.  Aby nadać przestrzeni przytulnego charakteru możemy zadbać o elementy dekoracyjne w płytkach, takie jak mozaiki, dekory często składające się na całe kompozycje obrazowe. Całości dopełnią odpowiednio dobrane wieszaczki i suszarki ręcznikowe. Duży wybór eleganckich akcesoriów łazienkowych znajdą Państwo w Salonie i Hurtowni Płytek Ceramicznych w Rudzie Śląskiej. Niezależnie od tego czy planują Państwo gruntowny remont łazienki, czy też poszukują Państwo pojedynczych elementów wyposażenia toalety, warto odwiedzić Salon w Rudzie Śląskiej.

3.      Nowoczesna kolorystyka we wnętrzach łazienki

Odcienie fioletu, różu czy też intensywnej czerwieni mogą znaleźć się na ścianach nowoczesnych łazienek. Ważne jest, aby kolor nie był przytłaczający. O ile w tradycyjnych łazienkach dominują delikatne kolory takie jak beże czy szarości, o tyle osoby, które stawiają na unikatowy design nie boją się eksperymentować z intensywnymi kolorami. Dzięki ciekawym zestawieniom kolorystycznym możemy zyskać całkiem nowy charakter tego pomieszczenia. Decydując się na wybór intensywnych kolorów musimy uważać na ryzyko związane z optycznym pomniejszeniem przestrzeni. Dlatego też warto skorzystać z pomocy specjalisty, który doradzi nam, jakie zestawienia kolorystyczne będą korzystnie wyglądały w naszej łazience. W tym celu można skorzystać z usług dobrego salonu łazienek, który wykona dla nas wizualizację 3D. Dzięki temu dużo łatwiej będzie nam ocenić poprawność wybranego rozwiązania, a także dokonać ewentualnych poprawek w naszych założeniach projektowych.

4.      Eleganckie i wytrzymałe materiały budowlane

Jeżeli chcemy zadbać o nowoczesny wygląd łazienki z pewnością nie może w niej zabraknąć dobrych jakościowo materiałów budowlanych. Ogromną popularnością cieszy się w ostatnich latach beton, który wykorzystuje się do aranżacji ścian łazienkowych. Nadaje on industrialnego, surowego charakteru przestrzeni.

Nowoczesne wzory i kształty płytek ceramicznych renomowanych producentów mogą sprawić, że wnętrze łazienki będzie wyglądać unikalnie. Ogromna różnorodność w gatunkach i rozmiarach płytek łazienkowych sprawia, że z dużą łatwością możemy dobrać płytki do każdego rodzaju aranżacji. Do dyspozycji mamy płytki podłogowe, płytki ścienne, dekory, listwy, a także kamienie dekoracyjne. We wnętrzach łazienek coraz częściej możemy znaleźć heksagonalne kafelki, urokliwe mozaiki oraz przyciągające wzrok geometryczne wzory płytek takie jak ostatnio polecane patchworki.

Darmowy projekt łazienki

Ogromna dostępność unikatowych materiałów budowlanych sprawia, że jesteśmy w stanie zaprojektować łazienki zgodnie z naszymi indywidualnymi preferencjami. Warto jednak przed przystąpieniem do remontu wykonać wizualizację 3D łazienki. Jest to niezwykle pomocny etap przeprowadzenia remontu. Projekt pomaga ocenić wykonalność naszych pomysłów. Na tym etapie uwidaczniają się liczne problemy związane z niedostosowaniem wymiarów poszczególnych elementów wyposażenia łazienki. Na projekcie z łatwością wyznaczymy punkty oświetleniowe, miejsca podłączeń, czy też lokalizację i ustawienie poszczególnych mebli łazienkowych. Co najważniejsze wykonanie projektu aranżacji łazienki wcale nie musi być kosztowne. Korzystając z profesjonalnego salonu wyposażenia łazienek możemy skorzystać z darmowej usługi wykonania projektu.

Najlepszy salon łazienek dla mieszkańców Bytomia

Jeżeli rozważają Państwo przeprowadzenie remontu w swojej łazience, zapraszamy do skorzystania z oferty salonu w Rudzie Śląskiej. Szeroki wybór płytek łazienkowych, kabin prysznicowych, armatury, grzejników, wanien, umywalek oraz mebli i akcesoriów łazienkowych sprawia, że cieszy się on dużym zainteresowaniem mieszkańców Bytomia oraz okolicznych miejscowości.

Salon łazienek oferuje swoim klientom możliwość wykonania całkowicie  darmowego projektu 3D łazienki. Dzięki temu wszyscy Klienci salonu mają pewność, ze ostateczny efekt remontu z pewnością będzie zgodny z ich oczekiwaniami.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Bytomia do jednego z najlepiej wyposażonych salonów łazienek w ich okolicy. Fachowa obsługa, duży wybór produktów oraz atrakcyjna oferta cenowa sprawia, że z pewnością znajdą Państwo w ofercie Salonu wszelkie niezbędne elementy wyposażenia remontowanej łazienki w Bytomiu.