rodzinna sesja zdjęciowa w plenerze

Rodzinna sesja zdjęciowa

Rodzinne sesje zdjęciowe w dzisiejszych czasach są niezwykle popularne. Chwile uchwycone na zdjęciach stanowią niezwykłą pamiątkę, dlatego warto rozważyć udział w sesji wykonanej przez prawdziwego profesjonalistę. Nie wszystko pozostaje jednak w rękach fotografa. Jest kilka rzeczy, które pozostają zależne od modela, dlatego warto się z nimi zaznajomić i sprawić, aby sesja była naprawdę wyjątkowa.

Jak przygotować się do sesji zdjęciowej?

Po pierwsze należy wybrać odpowiednie miejsce, w którym odbędzie się sesja zdjęciowa. Jeśli w sesji biorą udział dzieci, warto aby miejsce to było dla nich znane i dobrze kojarzone, dzięki temu łatwiej się odprężą i poczują swobodnie. Często rodzice wybierają mieszkanie jako plan sesji i jest to bardzo dobre rozwiązanie. Nie należy się stresować nadmiernymi porządkami, ponieważ głównymi bohaterami zdjęć są ludzie, a cała reszta jest ledwo widoczna na zdjęciach. Po drugie należy upewnić się, że mamy dużo wolnego czasu w dzień zaplanowanych zdjęć. Sesja trwa kilka godzin, często się przedłuża, a istotnym jest, aby podczas niej być odprężonym i nie koncentrować się na innych sprawach. Nierzadko zdarza się, że najmłodsi z początku nie są chętni do współpracy, ale z czasem oswajają się z aparatem i fotografem. Warto koncentrować się na dobrych momentach i chwalić dziecko. Można też kilka dni przed wizytą fotografa poćwiczyć z maluchem pozowanie do zdjęć w ramach zabawy. Trzecia rada dotyczy mam. Aby wyglądać na zdjęciach olśniewająco należy przygotować odpowiedni makijaż. Powinien on być jak najbardziej delikatny i matowy. Strój natomiast powinien być przede wszystkim wygodny.

 

Tematyka sesji zdjęciowej

Profesjonalny fotograf z łatwością wydobędzie piękno, pozytywne emocje i rodzinną atmosferę. Sesja zdjęciowa niekoniecznie musi posiadać temat przewodni, może być po prostu odzwierciedleniem codzienności. Jest to jednak idealna okazja do spełnienia marzeń najmłodszych. Motywem przewodnim sesji zdjęciowej mogą być zainteresowania malucha. Dzięki temu, będzie on czuł się swobodnie, a sesja będzie dla niego świetną zabawą. Należy koniecznie pamiętać, aby odpowiednio wcześnie ustalić szczegóły z fotografem.

 

Profesjonalna sesja zdjęciowa u fotografa

Poza wymienionym wcześniej mieszkaniem klientów, profesjonalna sesja zdjęciowa często odbywa się u fotografa w profesjonalnym studio. Zazwyczaj wskazane jest wtedy, aby dziecko miało powyżej 1 miesiąca życia. Fotograf jest zaopatrzony w różne akcesoria, które z pewnością umilą to wydarzenie i sprawią, że zdjęcia będą naprawdę oryginalne. Ten typ sesji jest najdroższy, ponieważ wymaga najwięcej wysiłku ze strony fotografa, nierzadko konieczna jest pomoc asystentów. Profesjonaliści oferują również sesje plenerowe, które są wspaniałą alternatywą dla dwóch poprzednich. Ceny sesji bardzo się różnią w zależności od wybranego fotografa. 15 zdjęć z profesjonalnym retuszem to zazwyczaj koszt od 300 do 400zł.

 

Ewelina Hiller