Oczyszczacze powietrza Philips – porównanie modeli

Oczyszczacze powietrza Philips to jedne z najbardziej popularnych urządzeń tego typu. Zasługą tego jest m.in. rewolucyjna technologia VitaShield IPS oraz zawarty w filtrach czujnik RFID. Dzięki niemu możemy mieć pewność, że nie wdychamy powietrza ze zużytych filtrów, które mogą być bardzo szkodliwe dla człowieka.  

Producent stawia więc przede wszystkim na bezpieczeństwo i komfort klientów oraz świetną jakość produktów. Warto również wspomnieć o odznaczającym się wyglądzie oczyszczaczy marki Philips. Należą one do jednych z najatrakcyjniejszych, dzięki czemu doskonale wpasowują się do każdego rodzaju pomieszczenia, nie zaburzając przy tym jego charakteru. Produkty Philips to nie tylko wysoce wydajne urządzenia, ale również elementy dodające mieszkaniu nowoczesnego drygu. 

Philips AC5659/10 vs Philips AC6608/10 

Philips AC5659/10 to model przeznaczony do powierzchni do 60 m2. Odznacza się on wysokim poziomem CADR o wartości nawet 500 m3/h. Jest to jeden z mocniejszych oczyszczaczy tego producenta, który został wyposażony w podwojoną filtrację. Mimo swojej efektywności i wielu dodatkowym funkcjonalnościom oczyszczacz w trybie nocnym osiąga głośność zaledwie 21 dB. Co ważne, jest to model stworzony z myślą o alergikach, co potwierdza certyfikat ECARF 

Philips AC6608/10 to z kolei urządzenie zalecane do nieco większych powierzchni (do 78 m2) odznaczające się ogromnym poziomem CADR o wartości 657 m3/h. Jest to najmocniejszy produkt marki Philips tego typu. Jest nieco głośniejszy od wyżej opisanego modelu (24 dB w trybie nocnym), ale nadal nie jest to wartość, która zakłóci nasz sen lub wykonywane codziennych obowiązków. Dzięki podwojonej filtracji jest bardzo skutecznym narzędziem do walki z alergenami oraz zanieczyszczeniami. Został również nagrodzony certyfikatem ECARF oraz spełnia normy bezpieczeństwa PZH. 

Oba modele zostały wyposażone w system Healthy Air Protect, który ma za zadanie powiadomić użytkownika o konieczności wymiany lub konserwacji filtrów. Jest to szczególnie istotne, ponieważ korzystanie ze zużytych filtrów jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia naszego i naszych bliskich. Co ważne, technologia AeraSense również znajduje się w obu urządzeniach. System ten ma na celu weryfikować poziom pyłów PM2.5 oraz alergenów, po czym prezentować pozyskane dane na wyświetlaczu.  

Do największych różnic między oba oczyszczaczami można zaliczyć aplikację mobilną, która znajduje się jedynie w modelu AC5659/10. Jest to spore udogodnienie, które pozwala użytkownikowi m.in. na włączanie/wyłączanie urządzenie, sprawdzenie poziomu pyłów PM2.5 lub poziomu alergenów. Philips AC5659/10 może również pochwalić się zawartą w nim technologią VitaShield, która pełni funkcję inteligentnego oczyszczania. Dodatkowo warto wspomnieć o czujnikach pyłu i gazu. Model AC6608/10 został wyposażony tylko w czujnik jakości powietrza. 

Podsumowując, można stwierdzić, że Philips AC5659/10 to nieco słabszy model, ale nadal bardzo wydajny. Ponadto, zawiera on znacznie więcej dodatkowych technologii, które sprawiają, że jego użytkowanie jest bardziej intuicyjne i nie zajmuje dużo czasu. 

Philips AC4558/50 vs Philips AC3829/10 

Philips AC4558/50 to oczyszczacz powietrza o wyjątkowym designie nagrodzonym tytułem Design Award 2019. Jest to urządzenie zalecane dla powierzchni do 48 m2 o poziomie CADR 400 m3/h. Jego głośność w trybie nocnym nie przekracza 22 dB, a zużycie energii również nie generuje wysokich kosztów. Warto wspomnieć o przyznanych mu certyfikatach ECARF oraz Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Dzięki nim możemy mieć pewność, że to jest to urządzenie niwelujące objawy uciążliwych alergii. 

Philips AC3829/10 to oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania (600 ml/h), który cechuje się poziomem CADR o wartości 310 m3/h i przepływem powietrza równym 390 m3/h. Dzięki tak dobrym parametrom jest w stanie obsłużyć powierzchnię do 37 m2.  

Model ten został wyposażony w wiele dodatkowych systemów ulepszających eliminacje zabrudzeń z naszego otoczenia. Jedną z technologii jest Nanocloud, dzięki której możemy bezpiecznie oddychać nawilżonym powietrzem. Jej sporą zaletą jest także niepozostawianie białych plam na meblach. Warto również wspomnieć o systemie inteligentnego oczyszczania VitaShield IPS oraz technologii AeraSense, które zostały opisane wyżej. 

Oprócz ilości zawartych technologii, oczyszczacze różnią się również pod względem filtracji. Model AC4558/50 to 3-stopniowa filtracja. System AC3829/10 został powiększony o filtr nawilżający, dzięki któremu możemy raz na zawsze skończyć z suchym powietrzem. Dodatkowo warto wspomnieć, że pobór prądu jest aż o 20W mniejszy w oczyszczaczu A3829/10 (45W).  

Między dwoma modelami są jednak podobieństwa, m.in. takie jak możliwość sterowania z poziomu aplikacji mobilnej czy też obecność wskaźników jakości powietrza, cząsteczek PM2.5 oraz alergenów.  

Philips AC1217/50 vs Philips AC2729/50 

Philips AC1217/50 oraz Philips AC2729/50 to modele przeznaczone do identycznych powierzchni (odpowiednio 29 m2 oraz 30m2). Mimo tego są one jednak naprawdę różne i dlatego tak ważne jest, aby przy wyborze oczyszczacza powietrza skupić się na dodatkowych funkcjonalnościach, systemach itd.  

Pierwszy z modeli to poziom CADR o wartości 260 m3/h oraz zdobywca certyfikatów ECARF oraz Armid. Jego głośność pracy zaczyna się już od 20 dB a zużycie prądu utrzymuje się na poziomie 50W. Został również wyposażony w tryb turbo, który pozwala na szybkie pozbycie się szkodliwych dla zdrowia człowieka zabrudzeń oraz tryb alergenowy. 

Model AC2729/50 to z kolei oczyszczacz z funkcją nawilżania ewaporacyjnego, którego wydajność CADR równa jest 250 m3/h, a nawilżanie 500 ml/h. Cechuje się równie niskim zużyciem energii oraz cichą pracą od 21 dB. Dodatkowo nie można zapomnieć o trybie alergenowym, który stanowi sporą ulgę dla zmęczonych uciążliwymi objawami alergików. 

Oba modele generują ten sam poziom zużycia prądu oraz cechują się identycznym poziomem CADR. Oczyszczacz AC1217/50 zawiera jednak funkcję Healthy Air Protect, której drugie urządzenie nie ma. AC2729/50 to z kolei znacznie więcej wskaźników np. wskaźnik jakości powietrza oraz filtra. Dodatkowo został wyposażony z funkcję nawilżania oraz możliwość sterowania z poziomu aplikacji. 

Jeżeli jesteś więc zwolennikiem nowoczesnych rozwiązań, to zdecydowanie bardziej sprawdzi się Philips AC2729/50. 

Philips AC2959/53 vs Philips 2889/10 

Philips AC2959/53 to urządzenie przeznaczone do powierzchni do 39 m2, które wykazuje poziom CADR o wartości 330 m3/h. Niskie koszty eksploatacji oraz niskie zużycie energii (46W) to tylko jedne z jego zalet. Cicha praca modelu została nagrodzona certyfikatem Quiet Mark, a jego skuteczność w oczyszczaniu potwierdza certyfikat AHAM. Oczyszczacz ten został wyposażony we wskaźnik wi-fi, które udostępnia informacje o stanie połączenia z siecią. Dodatkowo zapewnia cyrkulację powietrza 3D, dzięki której mamy pewność, że czyste powietrze dotrze do każdego zakamarka. Sporą zaletą są także alarmy: wymiany i czyszczenia filtra. Jest to szczególnie przydatne, ponieważ oddychanie powietrzem wytwarzanym przez zużyty filtr jest niebezpieczne dla naszego zdrowia.  

Philips AC2889/10 to głośność pracy od 23 dB, co pozwala na umieszczenie go w sypialni dziecka, czy też gabinetach lekarskich. Jego poziom CADR wynosi 333 m3/h, a pobór prądu to ok. 56W. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj tryb poświęcony eliminacji bakterii oraz wirusów. Dzięki niemu możemy oddychać powietrzem pozbawionym drobnoustrojów. Dla alergików istotny będzie również tryb antyalergenowy, który skutecznie zwalcza obecne w powietrzu alergeny. 

Zarówno AC2889/10, jak i AC2959/53 wykazują podobne parametry techniczne. Zalecane są dla tych samych powierzchni, można nimi sterować z poziomu aplikacji oraz kontrolować poziom oświetlenia. Philips AC2889/10 to jednak o wiele cichsze urządzenie, które zostało wyposażone w sporą ilość różnorodnych trybów. Jeżeli jednak zależy nam na niskim poborze prądu to lepiej sprawdzi się model AC2959/53.