nowoczesny salon

Nowoczesny wystrój wnętrz

Nowoczesny wystrój wnętrz to takie zagospodarowanie przestrzeni, które sprawi, że będzie ona elegancka, ciepła i nowoczesna jednocześnie. Nie jest to łatwe zadanie, jednak efekt jest warty poświęconego czasu, sił i pracy. Jest to idealne rozwiązanie dla miłośników designu i sprawdzi się w każdym wnętrzu, zarówno mniejszym, jak i większym. Przed przystąpieniem do działania, warto zapoznać się z pewnymi wskazówkami i ogólnymi zasadami nowoczesnego designu.

Nowoczesny design

Nowoczesny design to jedna z najczęściej wybieranych aranżacji od lat. Polega przede wszystkim na prostocie i minimalizmie – z pewnością nie ma tu miejsca na antyki i bibeloty. Efekt końcowy ma dawać poczucie harmonii i ładu, dlatego mnogość dekoracji jest niedopuszczalna. Główną zasadą, jaką kieruje się nowoczesny design jest: mniej znaczy więcej. Bardzo często do wyposażenia takiego wnętrza wykorzystywane jest szkło, drewno, cegła i stal chromowana. Styl nowoczesny z pewnością sprawdzi się u każdego miłośnika designu. Do wyboru jest niezliczona ilość możliwości aranżacji z użyciem prostych form geometrycznych. Ważne jest dopracowanie szczegółów. Chociaż nowoczesny design wydaje się na pierwszy rzut oka bardzo prosty do wykonania, wymaga dużej dyscypliny.

Jak zaprojektować nowoczesne wnętrza?

W projektowaniu nowoczesnego wnętrza najważniejszy jest czytelny układ stref: dziennej i nocnej. Należy pamiętać, że aranżację zaczyna się już od samego wejścia. Przedsionek jest bardzo istotny i pełni funkcję reprezentacyjną, dlatego należy zadbać o to, aby był przestronny i uporządkowany. Tłem całego wyposażenia są podłogi i ściany, należy więc poświęcić im szczególną uwagę. Posadzka monochromatyczna stanowi bardzo dobrą bazę dla nowoczesnego designu. Umiar zachować należy również przy wykańczaniu ścian. Dobrym rozwiązaniem jest wyróżnienie jednej z nich kolorem lub materiałem, natomiast reszta powinna pozostać w stonowanym odcieniu. Nowoczesny design wyróżnia się stonowanymi barwami połączonymi z kilkoma mocnymi akcentami. Meble powinny mieć proste kształty. Mile widzialne są geometryczne figury i powtarzające się rytmicznie bryły. Styl ten powinien podkreślać szlachetność materiałów.

 

Projekt nowoczesnych wnętrz wykonany przez architekta

Projekt nowoczesnych wnętrz wykonany przez architekta to bardzo dobre rozwiązanie, dzięki któremu można zyskać pewność, że efekt końcowy będzie idealnym spełnieniem naszych oczekiwań. Na początku należy umówić się na spotkanie konsultacyjne z danym specjalistą. Jeśli osoba ta przypadnie nam do gustu, konieczne będzie ustalenie zakresu usług oraz podpisanie umowy. Projekt koncepcyjny wnętrza to koszt 30% ceny całego projektu, natomiast projekt wykonawczy to koszt bardzo zróżnicowany. Cena za metr kwadratowy waha się od 50zł do 200zł (czasami nawet więcej).

 

Ewelina Hiller