Niezapomniane słoneczne wakacje w Hiszpanii

Niezapomniane hiszpańskie wakacje

Kto nie lubi przyjemnie grzejącego słońca, bezchmurnego jasnego nieba, uczucia wolności i niezależności? Każdy chciałby mieć możliwość wykorzystania takich dni na chwilę odpoczynku od pracy. W jaki sposób je spędzić?

Można wybrać się na szybką jednodniową lub kilkudniową wycieczkę albo wyjechać na cały tydzień z rodziną. Wystarczy wyznaczyć konkretne miejsce docelowe. Co zrobić, jeśli w danym momencie brakuje pomysłu?

Gdzie warto pojechać na wakacje?

Wakacje to najdłuższy oraz najbardziej wyczekiwany przez wszystkich okres odpoczynku w ciągu roku. Wraz z rozpoczęciem sezonu urlopowego, którego oficjalny początek jest już w czerwcu, przybywa różnych ciekawych propozycji. Biura podróży i linie lotnicze posiadają w swoich ofertach dużo interesujących pomysłów, którymi kuszą amatorów podróży. Miłośnicy tego okresu odpowiednio wcześnie rezerwują sobie terminy wczasów, dzięki temu mogą liczyć na wiele atrakcyjnych zniżek.

Większość osób wybiera się w tym czasie na zagraniczne zwiedzanie zabytków lub zwyczajnie na odpoczynek do urokliwych kurortów. Głównym czynnikiem wyjazdów jest sprzyjająca wycieczkom pogoda, której brakuje w sezonie zimowym, a znaleźć ją można na przykład w Hiszpanii.

Jakie miejsca warto zwiedzić?

Oprócz wielu wyjątkowych i różnorodnych plaż czeka na odkrycie również mnóstwo innych atrakcji.

5 sposobów na spędzenie wakacji w Hiszpanii

  • Costa del Sol — wybrzeże słonecznych plaż

Gdy słyszymy tę nazwę, od razu na myśl przychodzą nam piaszczyste plaże skąpane w słońcu. Różnorodność wybrzeża ukazuje plaże również kamieniste. Długa na 160 kilometrów linia brzegowa w większości jest zabudowana ośrodkami turystycznymi, polami golfowymi oraz osiedlami apartamentów. Costa del Sol wybierane przez turystów najczęściej dlatego, że jest to najbardziej nasłoneczniony region Europy, w którym lato trwa całą jesień.

  • Ronda

Jedno z najstarszych i atrakcyjnych historycznie miasteczek w Hiszpanii. W jednym mieście można zobaczyć niecodzienne zjawisko połączenia zabytków różnych cywilizacji. Prehistoria współistnieje w harmonii ze starożytnością i średniowieczem oraz współczesnością, czego dowodem jest obecność zabytków religii chrześcijańskiej i muzułmańskiej.

Symbolem Rondy jest monumentalny XVIII-wieczny most Puente Nuevo, który służył nie tylko do przemieszczania się, ale był także wiezieniem.

  • Costa Blanca – Białe Wybrzeże

Atrakcyjny region Walencji, znany jest z długiego odcinka plaż, który oferuje aż 244 km przestrzeni idealnej zarówno do spacerów, jak i biernego wypoczynku. Białe Wybrzeże na północy posiada bardzo urozmaiconą linię brzegową, w której skład wchodzą jaskinie, zatoczki oraz góry. Najsłynniejszą miejscowością Costa Blanca jest Benidorm, która widziana od strony morza przypomina imponujące wieżowce Manhattanu. Miasto zapewnia sporo rozrywki w postaci klubów, kasyn, dyskotek z DJ-ami oraz światowej klasy parki rozrywki jak: Aqualandia czy Terra Natura. Malownicze widoki jeszcze dokładniej można podziwiać z najlepszej atrakcji jaką, jest rejs po wybrzeżu. Czarter jachtu w Hiszpanii umożliwia doświadczyć niezapomnianych wycieczek dla dwojga czy grup zorganizowanych.

W centrum Costa Blanca znajduje się miasto Alicante, które spokojne za dnia ukazuje piękno wąskich kolorowych uliczek, natomiast w nocy, dzięki turystom ożywa. Głównymi atrakcjami, od których warto zacząć zwiedzanie, jest zamek Castillo de Santa Barbara i Plaza de Torros — arena walk z bykami.

  • Belchite – hiszpańskie miasto duchów

Dla turystów pożądających mocniejszych wrażeń, szczególnie polecane jest wybranie się do Belchite. Miasto swoje obecne, zniszczone oblicze zawdzięcza wojnie domowej, która miała miejsce w latach 30. XX wieku. Po wojnie w odległości 15 km od starego miasta mieszkańcy wybudowali nowe, zostawiając ruiny na pamiątkę jako przestrogę przed konfliktami. Dziś ze względu na groźbę zawalenia zwiedzanie tego obszaru odbywa się tylko z przewodnikiem. Co więcej, wielbicieli hiszpańskiego kina ucieszy informacja, że w Belchite kręcono film „Labirynt fauna”

Hiszpańskie wybrzeża swoją różnorodnością przyciągają turystów z całego świata. Lato jest okresem migracji ogromnej liczby turystów, przez co często jest ciężko znaleźć miejsce do indywidualnego odpoczynku. Dlatego, aby uniknąć tłumów, można wybrać się na urlop poza sezonem.