para na spacerze

Najczęstsze powody rozwodów małżeńskich

Od około 20 lat zauważa się, że młodzi ludzie coraz później decydują się na ślub. Mając na uwadze ten fakt można by stwierdzić, że decyzja o zawarciu sakramentu małżeństwa jest bardziej dojrzała i świadoma. Niestety, nie idzie to w parze z trwałością związków. Z roku na rok, w Polsce, notuje się coraz większą liczbę rozwodów. Być może jednym z tego powodów jest liberalizacja społeczeństwa oraz zaprzestanie traktowania rozstania jako temat tabu.

Dlaczego Polacy się rozwodzą?

Dlaczego małżonkowie się rozwodzą? Okazuje się, że na pierwszym miejscu staje bardzo prozaiczny aspekt życia, a mianowicie domowy budżet. Najwięcej konfliktów rodzi więc praca i pieniądze. Zaraz dalej w kolejce stawia się niedopasowanie charakterów,  niedochowanie wierności oraz nadużywanie alkoholu.

Dowody zdrady męża

Jak sprawdzić czy mąż mnie zdradza? W przypadku zdrady sprawa rozwodu staje się bardziej oczywistym rozwiązaniem. Skoro sprawy zaszły na tyle daleko, aby wysnuwać tego rodzaju podejrzenia, sprawdźmy co możemy w tym celu zrobić. Niektórzy korzystają z usług biur detektywistycznych, jednak nie jest to tania możliwość. Bez udziału detektywa jesteśmy w stanie wybadać, czy mąż lub żona nas zdradza. Istnieje lista kilku, podejrzanych zachowań, których dopuszcza się zdradzająca nas druga połowa:

  • Utrata zainteresowania partnerką/partnerem
  • Częste zmiany planu dnia
  • Nagła zmiana wyglądu i stylu ubierania się
  • Częsta złość i wybuchy gniewu
  • Niesprawiedliwa krytyka
  • Flirtowanie
  • Częste zostawanie dłużej w pracy lub wyjazdy w delegacje

Adorowanie nowej wybranki jest bardzo czasochłonne. Najwięcej sygnałów ostrzegawczych dostarcza kobiecie zwykła intuicja.

Jak zebrać dowody zdrady?

Istnieją również bardziej oczywiste dowody zdrady. Kiedy jesteśmy już pewni o niedochowywaniu wierności przez partnera, możemy spodziewać się schowanej gdzieś obrączki, niewyjaśnionych rachunków czy też znajdowania cudzej bielizny. Ponadto pewnych wskazówek dostarczyć nam może stan konta w banku, bilans rachunku telefonicznego, klucz do nowego zamku, a także licznik przebytych kilometrów w samochodzie. Podejrzliwości wzbudzać mogą również głuche telefony, zmiana w życiu seksualnym lub częste przesiadywanie przed komputerem. Temat korespondencji oraz pieniędzy jest tu bardzo istotny. Adorujący kobietę mężczyzna nie szczędzi sobie zazwyczaj czasu ani środków. Z tak dokładnymi szczegółami z pewnością pomoże nam poradzić już sobie prywatny detektyw. Profesjonalista dokładnie wyśledzi oraz zbada sprawę. Wbrew pozorom wiele informacji można także znaleźć w koszu na śmieci, a także skrupulatne sprawdzanie czasu wolnego.

Co zrobić gdy wiem, że zostałam zdradzona?

Uczucie zranienia i pustka mogą utrudnić podjęcie świadomej decyzji. Dalsze funkcjonowanie związku zostaje postawione pod znakiem zapytania. Jednak czy po zdradzie jest w ogóle możliwe dalsze, wspólne życie? Zdarza się, że tak, lecz nic nie będzie już takie samo. Jest to bowiem dramatyczny symptom, że w związku dzieje się źle. Ten deficyt prawdopodobnie występował od dawna. Nad związkiem należy pracować, tak więc pierwszą rzeczą jaką możemy zrobić to zacząć na nowo walczyć o drugą osobę i o przyszłość. Należy przebyć szczerą rozmowę oraz ustalić co w tym momencie zrobić. Zdradę można wybaczyć, lecz nie da się jej zapomnieć. Niezależnie od skali boli ona tak samo. Jeśli uzdrawianie związku okazuje się zbyt ciężkie, najlepszym rozwiązaniem okaże się rozstanie i rozpoczęcie nowego rozdziału życia.

 

Magdalena Nowak