Matero z yerba mate

Chwila relaksu z yerba mate – zalety yerby

Czy słyszałeś kiedykolwiek o yerba mate? To bardzo popularna w ostatnim czasie herbata. Piją ją niemal wszyscy. Od polityków, przez artystów, aż po normalnych ludzi. Yerba mate może brzmieć tajemniczo i wydawać się produktem luksusowym, ale ma wiele zalet. Jest również bardzo łatwo dostępna i każdy kto tylko ma ochotę, może ją łatwo i szybko zdobyć. Dlaczego warto pić yerba mate? Ten pochodzący z ameryki południowej napój ma wiele zalet. Przede wszystkim jest znacznie zdrowszy od tradycyjnej herbaty i kawy. Yerba mate bardzo dobrze pobudza organizm do działania, zapewniając mu dużą dawkę energii i orzeźwienia. Dostarcza również cennych minerałów i witamin, w tym witaminę c. To co każdy powinien wiedzieć na temat yerba mate to to, że jest bardzo cennym źródłem wolnych rodników. Są one niezastąpioną bronią w walce z chorobami nowotworowymi.

Jak pić yerba mate?

Sposób przygotowania i picia yerba mate jest pewnego rodzaju rytuałem. Herbaty tej nie pije się w sposób tradycyjny, korzystając ze szklanek lub kubków. Zamiast tego wykorzystuje się specjalne naczynko zwane matero. Matero może być wykonane ze stali, bogato zdobione lub z kory owocu tykwy. Do picia yerba mate wykorzystuje się specjalny przyrząd o nazwie bombilla. Jest to rodzaj słomki ze stali, której jeden koniec jest mocno spłaszczony i zakończony dziurkami. Zabezpieczają one przed dostawaniem się liści herbaty do wnętrza słomki.

Jaką yerba mate wybrać na początek?

Jeżeli jest to początek twojej przygody z yerba mate, warto rozpocząć od degustowania nieco delikatniejszych gatunków herbat. Są one bardzo aromatyczne, a dodatkowo delikatne w smaku. Z czasem, kiedy zechcesz odkrywać kolejne stopnie intensywności, możesz sięgać po mocniejsze smaki. W sprzedaży są również herbaty yerba mater aromatyzowane naturalnymi sokami. Mają one bardzo przystępny smak i na pewno przypadną do gustu osobom, lubiącym tradycyjne herbaty owocowe. Raz napełnione yerba mate matero, można zalewać wrzątkiem nawet do 4 razy. Smak napoju z każdym razem będzie nieco słabszy, ale w dalszym ciągu smaczny.