paczki z prezentami

10 pomysłów na prezent dla przyjaciela

Przyjaciele to wyjątkowe osoby w naszym życiu. Choć często nie łączą nas z nimi więzy krwi, są nam niezwykle bliskie. Zbliża się okazja, aby wręczyć przyjacielowi lub przyjaciółce prezent? Z pewnością chcesz podarować tej osobie coś wyjątkowego, bo na to zasługuje, ale wciąż bezowocnie szukasz pomysłu? Skorzystaj z 10 sprawdzonych pomysłów na prezent dla przyjaciela.

10 sprawdzonych pomysłów na prezent dla przyjaciela

  1. Prezent ekstremalny

Coraz więcej sklepów internetowych oferuje bardzo oryginalne, a zarazem ekstremalne prezenty, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, np.: skok na bungee, skok spadochronowy, lot paralotnią, lot w tunelu aerodynamicznym, jazda Ferrari ulicami miasta, nurkowanie, przejażdżka czołgiem, ekstremalna jazda motocross, jazda motocyklem Harleyem, kurs wakeboardingu i wiele innych.

  1. Prezent praktyczny

Mogą to być różne praktyczne drobiazgi do domu, do szkoły, na uczelnię lub do pracy. Jednak warto wybrać nieco ciekawsze formy takiego prezentu – np. wizyta w SPA, wizyta u kosmetyczki, lekcja aerobiku, kolacja w restauracji, zajęcia artystyczne (kurs rysunku, kurs malarstwa), karnet na lekcje tańca, wizyta u fryzjera, sesje fotograficzne i równie, jak w poprzednim przypadku wiele innych.

  1. Wspólny wyjazd

Jeśli dysponujesz wystarczającą ilością pieniędzy, możesz zorganizować krótki wyjazd (np. weekendowy) dla siebie i swojego przyjaciela. Wybierz ulubione miejsce Twojego przyjaciela – góry, morze, Mazury lub inne miejsce w kraju, a jeśli Cię stać, za granicą.

  1. Przyjęcie

Znajdź odpowiednie miejsce – może to być klub, kawiarnia, pub lub nawet Twój dom. Zaproś Waszych wspólnych przyjaciół. Kup tort, szampana lub inne desery, przekąski i napoje oraz kilka dekoracyjnych dodatków (jeśli lubicie tego typu drobiazgi) i zróbcie niespodziankę Waszemu przyjacielowi. Zupełnie, jak w filmach.

  1. Coś dla hobbysty

Jeśli Twój przyjaciel odkrył swoje pasje, możemy sprezentować mu coś związanego z jego zainteresowaniami. Kup mu nową płytę ulubionego zespołu lub bilety na koncert, nowo wydaną książkę ulubionego autora, bilet na sztukę teatralną lub do galerii sztuki. Jeśli uwielbia wyścigi, zabierz go na tor gokartowy. Jeśli pasjonuje go żużel, kup bilety na wyścigi żużlowe. Dla początkującego fotografa, ciekawym prezentem może być indywidualna lekcja fotografii. Jeśli uwielbia podróże, możesz kupić dostępne w sklepach spersonalizowane mapy podróży na płótnie – nie wykonujesz jej sam, lecz wskazujesz w jaki sposób sprzedawca ma wykonać mapę (podajesz jej nazwę, miejsca odwiedzone, planowane do odwiedzenia, przesyłasz zdjęcia, które mają być umieszczone na mapie). W tego rodzaju prezentach mamy pełne pole do popisu. Ile zainteresowań, tyle pomysłów na ciekawy prezent.

  1. Prezent osobisty

Może to być z pozoru zwykły przedmiot, taki jak: łańcuszek, bransoleta, zawieszka, nieśmiertelnik, zegarek, lusterko, wizytownik, szkatułka, pióro wieczne. Każdą rzecz tego typu można spersonalizować poprzez wygrawerowanie na nich napisu – imienia i nazwiska przyjaciela, jego ulubionego cytatu, daty urodzenia lub Twoich własnych słów, które chcesz do niego skierować.

  1. Coś bardzo od siebie – artystyczny podarunek

Jeśli posiadasz zdolności plastyczne bądź manualne, warto to wykorzystać. Namaluj obraz, zrób ramkę na zdjęcie, w którą włożysz Waszą fotografię, wykonaj biżuterię (bransoletkę, naszyjnik), wykonaj kolaż z pięknymi krajobrazami lub zwierzętami (w zależności, co lubi Twój przyjaciel).

  1. Zbiór wspomnień

Wspomnienia to bezcenny prezent. Zawsze upamiętniamy je na zdjęciach. Więc dlaczego by nie wydrukować kilkunastu i zrobić z nich wspaniałą pamiątkę ukazującą Waszą przyjaźń? Kup antyramę, umieść w niej wywołane zdjęcia (najlepiej w kolejności chronologicznej), dodaj powycinane z różnych gazet napisy i drobne ilustracje i wkomponuj je pomiędzy zdjęcia, przyklej od spodu do antyramy. I pamiątkowy kolaż gotowy!

  1. Niezwykła lista

Weź ozdobną kartkę papieru, pióro lub długopis i zacznij pisać niezwykłą listę. Napisz w niej listę rzeczy, za które chciałbyś swojemu przyjacielowi podziękować lub za które go cenisz lub powody, dla których Wasza przyjaźń jest dla Ciebie ważna. Możesz ją przykładowo zatytułować: „20 powodów, za które chciałabym Ci podziękować”, „Jesteś moim najlepszym przyjacielem, bo: (…)”. Liczbę powodów, za które kochasz lub cenisz swojego przyjaciela lub za które mu dziękujesz wyznacz na podstawie liczby lat lub miesięcy Waszej przyjaźni lub wieku Twojego przyjaciela. Będzie to symboliczny, ale znaczący gest.

  1. List

Jeżeli jednak wolisz wyrazić swoje uczucia względem Waszej przyjaźni w nieco innej formie i nie masz pomysłu na stworzenie „niezwykłej listy”, możesz to zrobić za pomocą listu. Tam możesz napisać wszystko, a nawet wyjaśnić to, co kiedyś między wami nie zostało wyjaśnione, może za coś przeprosić. Wszystko zależy od Ciebie. O takich prezentach, jak ten, czy „niezwykła lista”, długo się nie zapomina.

 

Jak wybrać prezent dla przyjaciela?

Możliwości w wyborze odpowiedniego prezentu jest naprawdę wiele, ale to Ty znasz swojego przyjaciela najlepiej i z pewnością wiesz, co sprawi mu największą radość. Choć dla prawdziwego przyjaciela, najbardziej będzie liczyła się Twoja obecność przy nim, to jednak dla takiej osoby warto przygotować coś specjalnego.

 

Karolina Kowalczyk